Rehameda.com
پربازدیدها
12-02-1395, 12:27
27899
1
15-07-1393, 18:58
13146
3
30-05-1396, 10:37
10809
2
16-07-1393, 10:56
10506
0

پنجه trias

2-05-1396, 10:55
کاربر: ن.س
بازدیدها: 6259
نظرات: 0

 

پنجه TRIAS برای سطوح قطع عضو از ساق ، مفصل زانو ، ران و قطع از مفصل hip ( لگن ) مناسب است .فرد استفاده کننده باید دارای فعالیت معمولی و متوسط در فعالیتهای روزمره باشد .این پنجه از کربن ساخته شده و وزن سبکی دارد.این پنجه در سایزهای مختلف موجود میباشد و تا حداکثر وزن 125کیلوگرم را تحمل می نماید.

محاسن این پنجه
• سبک وزن بودن ساختار درونی
• اتصال یکپارچه دو قسمت فنری باعث بهبود جذب شوک و مصرف انرژی و رانش فرد به جلو میگردد .
• امکان کنترل مطمئن همراه با ایمنی توسط فرد
• توانائی حرکت با سرعتهای متنوع و حرکت روان
• کاهش فشار بر پای سالم
• امکان حرکت برسطوح ناهموار
• دارا بودن ظاهری زیبا همراه با پوشش و روکش خارجی


این پنجه با توجه به اصول مدرن طراحی شده واز مواد سبک وزن ساخته شده است تا امکان حرکت روان و طبیعی فرد را با امکان کمترین مصرف انرژی تامین نماید . نیروهایی وارده از طریق این پنجه برروی دو پا متقارن است .ساختار این پنجه به ساختار پای انسان شباهت بسیاری دارد، یعنی دارای پاشنه ، قسمت جلوئی پا و قوس کف پا است که از یک باند فنری ساخته شده است و این دو بخش را به هم متصل میکند و در نهایت ساختاری یکپارچه ایجاد میگردد.

این پنجه دارای یک پیچ هرمی برای اتصال به سایر بخشهای پروتز مانند ساق است .
پوشش روی پنجه :
در نهایت بر روی این ساختار یک پوشش شبیه به پوست پا قرار میگیرد .این پوشش علاوه بر ساپورت ساختار داخلی ،امکان اتصال ابربه ساق را با پنجه به صورت مخفی میدهد .این پوشش به راحتی قابل برداشتن است تا امکان تنظیم پیچ ها را پس از تکمیل نهائی فراهم کند .در هنگام سفارش پنجه ، پوشش پنجه و ساختار درونی با هم عرضه میشود .اما متصل به هم نیست .همچنین پس از گذشت زمان ، در صورت نیاز امکان سفارش پوشش پنجه به صورت مجزا وجود دارد .
عملکرد در برخورد پاشنه با زمین
پس از بارگذاری وزن فرد بر روی پاشنه ، جذب شوک یا ضربه از سوی سطح زمین برای راحتی فرد و تسهیل خم شدن پا به پائین ( پلانتار فلکشن ) با ایجاد خمش در فنر اتصال پاشنه پا صورت میگیرد.
عملکرد در Midstance ( برخورد کف پا با زمین )
پس از فشرده شدن پاشنه تحت وزن ، قسمت جلوئی و فنر اتصال تحتانی ، انرژی ذخیره شده را بر میگرداند تا فرد آمپوته با یک رانش مناسب و روان به سمت جلو حرکت کند که این مکانیسم شبیه به فیزیولوژی یک پای طبیعی میباشد.
پس از برخورد کف پا به زمین ، ساق پروتز به جلو حرکت میکند و باعث خم شدن پا به سمت جلو و کشیده شدن فنر اتصال تحتانی میگردد ، در واقع هر دو فنر با یکدیگر بارگذاری میشوند تا امکان یک رانش روان را به جلو (ROLL OVER ) فراهم آورند .
عملکرد در off Toe ( جدائی پنجه از زمین )
در انتهای فاز ایستایی دو قسمت فنری پروتز به صورت موازی عمل میکنند و از حالت خم شدگی خارج شده تا ثبات خوبی را برای جلو پنجه ایجاد نمایند .حداکثر انرژی ذخیره شده در پنجه در این مرحله آزاد میشود .

 

الگوگیری از پای طبیعی

1. پای انسان
پای دارای بخش جلویی انعطاف پذیر برای حرکت غلطکی مطلوب می باشد و از طریق فاشیای کف پایی به پاشنه متصل می شود. تعامل بین عضلات و تاندون های مختلف، حرکات پنجه را کنترل می کند. پنجه به نرمی بین برخورد پاشنه با زمین، حرکت غلطکی و بلند شدن پاشنه از زمین حرکت می کند.


2. پنجه پروتزی Trias
آناتومی پای انسان در شکل مثلثی و قوس دار Trias نمایش داداه شده است. پاشنه و قسمت جلویی پنجه یک ساختار قوس دار ایجاد کرده و به فنر قاعده ای متصل شده است. این عملکرد پنجه را یکپارچه می کند. انرژی حرکت ذیره شده و برای حرکت غلطکی نرم استفاده می شود.


تکنولوژی برای تحرک
پنجه 1C30 Trias یک پنجه فوق العاده ای می باشد که ترکیبی از طرح خلاقانه و تکنولوژی ساخت سبک وزن است. دو المان فنریی متصل به هم، فشرده شدن در تماس اولیه پاشنه با زمین را راحت کرده و حرکت غلطکی فیزیولوژیکی را با قابلیت خوب برگشت انرژی فراهم می کند. حرکات ایمن و کنترل شده به آمپوته اعتماد به نفس بیشتری می دهد. پ این پنجه با سرعت های مختلف راه رفتن و سطوح نامسطح تطبیق پیدا می کند بدون اینکه راحتی از دست برود. ورژن باریک پوشش پنجه برای کفش های پاشنه بلند مناسب بوده و امکان انتخاب کفش های مختلف را می دهد.

 
این پنجه می تواند با مفاصل زانوی (3R 46-55-60-72-80-90-92-95-, 106 ) و C_Leg استفاده شود .

 

کد اندازه رنگ شکل حداقل-حداکثر وزن
1C30 21-30 بژ/قهوه ای روشن طبیعی 45-125kg

 

 


نظرات (0)

پیام سیستم

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.
درخواست نمایندگی
تبلیغات

  نظرسنجی

    

   نظر خود را در مورد مطالب سایت بیان کنید:


    
    
  آمار سایت
  آمار مطالب یک ساعت پیش: 0
  امروز: 0
  کل مطالب: 762
  کل نظرات: 68
  
  آمار بازدید
  بازدید امروز: 67
  بازدید دیروز: 211
  بازدید ماه:431
  بازدید سال:7207
  بازدید کل:768371
  Reha Amed Arya  |  Create Your Badge

  شرکت رهامد آریا (نمایندگی انحصاری اتوبوک آلمان)

  شرکت رهامد آریا (نمایندگی انحصاری اتوبوک آلمان)

  google
  yahoo
  alexa
  ebook
  Baidu.com
  Wikipedia
  Blogger.com
  Windows Live
  Amazon.com
  eBay
  Bing
  Ask
  استانداری گلستان
  C-Leg unilateral اتوبوک ارتز ارتز زانو ارتز پا ارتز پیشرفته ارتزهای یک طرفه ارتوپدی فنی بریس بریس پا دست مصنوعی زانو زانوی مصنوعی سوکت پروتز مفصل مفصل زانو مفصل هوشمند ورزش معلولان ویلچیر ویلچیر مخصوص پا مصنوعی پای مصنوعی پروتز پروتز movo پروتز الکتریکی پروتز اندام تحتانی پروتز اندام فوقانی پروتز دست پروتز دست میکل آنجلو پروتز زانو پروتز مدولار پروتز هوشمند پروتز ورزشی پروتز پا پروتز پیشرفته پنجه مصنوعی پنجه پروتزی پنجه کربنی کمربند طبی
  نمایش تمامی تگ ها
  ارتوپدی فنی ، دست مصنوعی ، پا مصنوعی ، قیمت پا مصنوعی ، قیمت دست مصنوعی