عضویت در سایت
Rehameda.com
پربازدیدها
12-02-1395, 12:27
24112
1
15-07-1393, 18:58
11899
3
30-05-1396, 10:37
9666
2
16-07-1393, 10:56
9394
0

سیستم داینامیک وکیوم

3-03-1396, 16:10
کاربر: ن.س
بازدیدها: 391
نظرات: 0

 

 

   سیستم داینامیک وکیوم برای افراد آمپوته زیر زانو مناسب است که با توجه به ادغام فن آوری های نوآورانه استفاده از این سیستم بسیار راحت است .سیستم داینامیک وکیوم یک سیستم فعال وکیومی است که خودش را با توجه به نیاز استفاده کننده به شکل داینامیک تنظیم میکند .اما این سیستم چه فوایدی دارد ؟

 

فعال بودن سیستم وکیوم :

سیستم وکیوم داینامیک، حالت وکیوم  پیوسته ای را در فاز استنس و سوسیینگ ایجاد می کند .این سیستم متفاوت با  سیستمهای پسیو وکیوم  (مانند سیستمهای والو) که در آن وکیوم فقط در حالت سویینگ ایجاد میشود، عمل می کند. در سیستمهای وکیوم فعال مانند سیستم داینامیک وکیوم،  پروتز به عضو باقی مانده  محکم فیت میشود که این امرموجب می گردد فرد آمپوته احساس بهتری نسبت به آنچه که زیر پایش است، داشته باشد .مشخصه ویژه دیگر این است که سطح وکیوم بطور داینامیکی  با سطح فعالیت فرد استفاده کننده، تنظیم میشود . بعنوان مثال  اگر فرد فعالیتش را افزایش دهد خروجی پمپاژ سیستم افزایش می یابد تا زمانی که  حالت پیستونی سوکت به کمترین حد خود برسد.

  

ساخت و استفاده راحت :

فیتینگ بیمار با سیستم وکیوم داینامیک برای شما بسیار راحت خواهد بود .چرا که هنگام طراحی و توسعه این پروژه همواره تمرکز بر این مورد بوده است که این سیتم جدید با روشهای معمول و تکنولوژیهای رایج ساخت سوکت، قابل ساخت و کارگزاری باشد.شما می توانید به راحتی سیستم را در داخل سوکت با استفاده از روشهای معمول نصب و کارگزاری نمایید. همچنین مددجویان از وزن سبک و استفاده راحت این سیستم بهره خواهند برد. مددجویان لاینرشان را می پوشند و داخل سوکت قرار می دهند ،اسلیو زانو را روی آن کشیده و به راه می افتند.

بعد از اینکه بیمار پا را در سوکت قرار داد یک اتصال مگنتیک بین لاینر و پیستون برقرار می شود.

در طول فاز سویینگ پیستون در جهت پروگزیمال با توجه به نیروی گریز از مرکز حرکت میکند .اختلاف فشار بین داخل سوکت و سیلندر منجر به ایجاد جریان هوا از سوکت به سمت سیلندر میشود.

وقتی بیمار در مرحله استنس، وزنش را بر روی پروتز میاندازد هوا از سیلندر خارج میشود .دو والو یک طرفه که در سیلندر تعبیه شده است از برگشت هوا به داخل سوکت جلوگیری می کنند .

 وکیوم بعد از چند مرحله توسعه میابد .برخلاف سیستم والو ،این وکیوم نه فقط در فاز سویینگ بلکه در فاز استنس هم ایجاد میشود .حرکت پیستونی در سوکت تا حد مینیمم کاهش می یابد .سیستم داینامیک وکیوم ،سطحی از وکیوم  را ایجاد میکند تا  خودش را بصورت داینامیکی با سرعت راه رفتن بیمار تنظیم نماید .اگر بیمار سریعتر راه رود حرکت پیستونی افزایش میباید و متعاقباً وکیوم نیز افزایش می یابد تا حرکت پیستونی را به حداقل برساند .وکیوم خودش ر ا با وزن پروتز و قطر عضو باقی مانده تنظیم میکند و حرکت پیستونی را به کمترین حد ممکن می رساند.همچنین این سیستم در فاز استنس حرکات چرخشی استامپ را کنترل می کند و ثبات چرخشی مطلوبی فراهم می سازد.

 

سیستم وکیوم داینامیک بیمار را در تمام وضعیتها و فعالیتهای روزانه از بازی با کودکان تا فعالیتهای شغلی گوناگون ساپورت می نماید. سیستم طوری طراحی شده که بسته است  و از نفوذ هر گونه کثیفی بداخل این سیستم جلوگیری مینماید . این سیستم سبک است و به دلیل  سایز کوچکش 

میتوان در انواع پروتزها  از آن استفاده کرد .  

 

ما برای سیستم وکیوم لاینر خاصی را از جنس کوپلیمرژل تهیه کرده ایم. انتهای تحتانی لاینر اتصال مستقیمی را با پمپ وکیوم ایجا د میکند یک اتصال مگنتیک بین لاینر و پیستون پمپ  جهت ایجاد وکیوم اکتیو. لاینر شامل ساختار جدیدی است : مواد موجود در ان ضد پارگی است و از مناطق حساس در عضو باقی مانده محافظت می کند همچنین مواد معدنی و روغنی موجود در آن باعث تغذیه پوست و بهبود زخم  میشود.

 

ما توصیه میکنیم که برای استفاده بهتر از سیستم وکیوم فعال از یک ProFlex sealing sleeve  استفاده کنید .این اسلیو از کوپلیمر تی پی ای ساخته شده و پوشش بیرونی آن دارای یک کاور پارچه ای می باشد و باعث تعلیق بهتر و وکیوم موثرتر می گردد.

 • این اسلیو با یک فلکشن اولیه پانزده درجه ای طراحی شده که باعث خم شدن راحت تر زانو میشود و هر گونه چین و چروک را در حفره زانو کاهش می دهد .
 • شکل مخروطی آن توزیع فشار را در محدوده ران  اعمال میکند و و به خوبی به سوکت پروتز میچسبد.
 • بخش pre-shaped پاتلا نیز مانع اعمال فشار بر پاتلا در حین حرکت، می گردد.

 

 


نظرات (0)

پیام سیستم

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.
درخواست نمایندگی
تبلیغات

  نظرسنجی

    

   نظر خود را در مورد مطالب سایت بیان کنید:


    
    
  آمار سایت
  آمار مطالب یک ساعت پیش: 0
  امروز: 0
  کل مطالب: 761
  کل نظرات: 68
  
  آمار بازدید
  بازدید امروز: 160
  بازدید دیروز: 86
  بازدید ماه:81664
  بازدید سال:205024
  بازدید کل:693058
  مشاهده جزئیات آمار
  Reha Amed Arya  |  Create Your Badge

  شرکت رهامد آریا (نمایندگی انحصاری اتوبوک آلمان)

  شرکت رهامد آریا (نمایندگی انحصاری اتوبوک آلمان)

  google
  yahoo
  alexa
  ebook
  Baidu.com
  Wikipedia
  Blogger.com
  Windows Live
  Amazon.com
  eBay
  Bing
  Ask
  استانداری گلستان
  C-Leg unilateral اتوبوک ارتز ارتز زانو ارتز پا ارتز پیشرفته ارتزهای یک طرفه ارتوپدی فنی بریس بریس پا دست مصنوعی زانو زانوی مصنوعی سوکت پروتز مفصل مفصل زانو مفصل هوشمند ورزش معلولان ویلچیر ویلچیر مخصوص پا مصنوعی پای مصنوعی پروتز پروتز movo پروتز الکتریکی پروتز اندام تحتانی پروتز اندام فوقانی پروتز دست پروتز دست میکل آنجلو پروتز زانو پروتز مدولار پروتز هوشمند پروتز ورزشی پروتز پا پروتز پیشرفته پنجه مصنوعی پنجه پروتزی پنجه کربنی کمربند طبی
  نمایش تمامی تگ ها
  ارتوپدی فنی ، دست مصنوعی ، پا مصنوعی ، قیمت پا مصنوعی ، قیمت دست مصنوعی