عضویت در سایت
Rehameda.com
پربازدیدها
12-02-1395, 12:27
11947
82
15-07-1393, 18:58
9592
3
30-05-1396, 10:37
7601
2
16-07-1393, 10:56
7375
0

کشف افقهای جدید با مفصل Genium X3

17-07-1396, 11:23
کاربر: ن.س
بازدیدها: 298
نظرات: 0

 

Genium X3 ترکیبی از تکنولوژی ، عملکرد و استفاده ی بصری است . با این سیستم پروتزی ، عملا واکنش طبیعی به الگوی راه رفتن فیزیولوژیکی فرد ،امکان پذیر می شود . Genium X3 به فرد اماکن انجام کارهایی را می دهد که با سیستم های قبلی امکان انجام آن ها نبود از قبیل حمام رفتن و شنا کردن. این سیستم ، ضد آب بوده و فرد می تواند در شرایط محیطی مختلف از آن بهره ببرد . محکم بودن ساختار این سیستم که در مقابل تنش های مختلف مقاوم است برای افرادی که در روز با چالش های مختلفی رو به رو هستند بسیار با ارزش است .مفصل این توانایی را دارد تا خود را با شرایط مختلق راه رفتن از قبیل  راه رفتن به سمت عقب ، بالا رفتن از پله ها ، راه رفتن با سرعت و طول قدم متفاوت  تطابق بدهد . حالت دویدن برای افراد ورزشکار طراحی شده است تنظیمات این حالت به فرد امکان دویدن و پریدن را می دهد . در کل Genium X3 دارای پنج حالت مختلف است .

ضد آب

با استفاده از Genium X3 می توانید حمام رفته ، شنا کنید یا در محل های مرطوب کار کنید . استفاده از موادی از قبیل تیتانیوم ، آلومینیوم سخت ، استیل ضد زنگ و پوشش High-end ترکیب شده با ابریشم ، از سنسورهای حساس و ساختار الکترونیکی این مفصل محافظت می کند . این مفصل ضد آب بوده و در مقابل خوردگی مقاوم است و امکان انجام کارهای غیر قابل باوری را به فرد می دهد .

پاسخ فوری

شرایط مختلفی هستند که شما نیاز دارید به سرعت به آن ها پاسخ بدهید مثل : رد شدن از خیابان ، زمانی که ماشینی ناگهانی ظاهر می شود و اگر کودکی داشته باشید که دائما در شرایط غیر قابل پیش بینی قرار بگیرد .Genium X3 به علت این که می تواند سریعا از حالت راه رفتن به دویدن تغییر فاز بدهد برای استفاده در این شرایط بسیار مناسب است . تغییر فاز از راه رفتن به دویدن توسط بخش الکترونیک در چند میکروثانیه و توسط عکس العمل خود تنظیم انجام می شود .

ورزش کردن

هنگام ورزش کردن حالت دویدن را انتخاب کنید . این حالت مخصوصا برای فعالیت های ورزشی طراحی شده است . عملکرد این حالت با توجه به فعالیت انجام شده در حالت دویدن و بر پایه ی حرکات طبیعی تنظیم شده اند. برای مثال این مفصل برای انجام  حداکثر زاویه ی خم شدن زانو هنگام دویدن طراحی شده است .

مناسب برای استفاده روزانه

Genium X3 به شرایط مختلف پیش آمده در طی روز پاسخ می دهد از قبیل : راه رفتن آهسته یا سریع ، بالا رفتن از پله ، رد شدن از روی اجسام با انجام حرکات طبیعی ، ایستادن روی سطوح شیب دار یا به سمت عقب راه رفتن . این مفصل با کفش هایی با وزن مختلف و جنس مختلف قابل استفاده است .

پای مناسب

پاهای Triton برای افرادی با سطح فعالیت بالا بسیار مناسب است بخصوص مدل Triton Heavy Duty که قابلیت تحمل وزن بالا را دارد و نسبت به آب مقاوم بوده و ضد زنگ می باشد .

محافظ قوی

برای مقابله با بسیاری از فشارهای روزانه مناسب است . محافظ که از مواد مقاوم PU ساخته شده و مفصل زانو را می پوشاند و کشش های شدید را نیز به خوبی تحمل می کند .

بهترین نوع راه رفتن همراه با الگوی طبیعی و فیزیولوژیکی است ، حال قدم زدن در طول شهر باشد یا دویدن به سمت اتوبوس و Genium X3 دقیقا این نوع راه رفتن را شبیه سازی می کند مهم نیست روی چه سطحی یا با چه سرعتی راه می روید با این مفصل الگوی راه رفتن شما همیشه طبیعی است . با استفاده از تکنولوژی Optimised Physiological Gait (OPG) ( راه رفتن فیزیولوژیک بهینه شده ) فشار وارده روی کل سیستم پخش می شود و موجب راحتی بیشتر بیمار و آزادی حرکت بیشتر فرد می شود .

 

       1.PreFlex

مفصل زانو مانند پای طبیعی زمانی که پاشنه پا به زمین برخورد می کند خم می شود . این عملکرد به طور اتوماتیک توسط الکترونیک کنترل می شود . هرچه پا سریع تر کاملا با زمین در تماس باشد شما برای برداشتن قدم به نیروی کمتری نیاز دارید.

 1. Adaptive yielding control

خم کردن زانو به صورت هوشمند که با برخورد کامل پا با زمین کنترل می شود به نیروهای وارد شده روی پروتز بستگی دارد . شما می توانید به راحتی از تپه ها بالا بروید ، روی سطوح ناهموار حرکت کنید و نیازی به توجه به کنترل پروتز خود  نداشته باشید . فلکشن ، برخورد پا به زمین را تعدیل می کند و حرکات جبرانی را کاهش می دهد و به طور چشمگیری موجب کاهش آسیب های ارتوپدی می شود .

 1. کنترل داینامیک ثبات

یک روش جدید نشان دادن تمام شرایط حرکتی است . شش عامل مختلف دائما ضبط می شوند تا زمان مناسب برای تغییر فاز از راه رفتن به نوسان را تعیین کنند . این موضوع باعث راحتی بیشتر فرد بخصوص هنگام راه رفتن به سمت عقب یا خیز برداشتن می شود .

 1. کنترل فاز نوسان قابل تطابق

کیفیت فاز نوسان در Genuim X3 قابل مقایسه با حالت طبیعی این حرکت است. حرکت پاندولی پا با صرف نظر از سرعت راه رفتن به 65 درجه فلکشن محدود شده است . افزایش فاصله ی پا با زمین باعث کاهش میزان افتادن می شود . حتی روی سطوح ناهموار میزان بلند شدن پا از روی زمین به حدی است که فرد بتواند به طور مناسبی راه برود . هیچ محدودیتی در اندازه ی قدم نیست ، چه قدم بلند بردارید چه کوتاه ، آرام یا سریع یا با سرعت متغیر راه بروید ، مفصل خودش را با وضعیت تطبیق می دهد .

پروتز به اندازه ی توانایی بیمار کارکرد دارد . Genium X3 مفصلی است که توانایی عملکردی بالایی دارد اگرچه این توانایی ها در مراحل اولیه ی تمرین باید توسط فرد یاد گرفته و استفاده شوند . این تنها راهی است که می توان از تمام عملکرد این مفصل استفاده کرد .

اتوبوک تمرینات مخصوص Genium را طراحی کرده و در اختیار درمانگران و بیماران قرار می دهد تا فرد به طور موثرتری از این پروتز استفاده کند . این برنامه ی آموزشی را می توان برای Genium X3 نیز انجام داد . این برنامه دارای فیلم ویدیویی است که تمام حرکات از جمله بالا و پایین رفتن از پله ، راه رفتن به سمت عقب و ایستاد روی سطوح شیب دار را آموزش می دهد . تمرینات بسیاری برای افزایش ایمنی و راحتی فرد طراحی شده اند .

 • ضمنا اعلام میگردد تکنولوژی ساخت پروتز با مفصل Genium در حال حاضر فقط در شرکت اتوبوک آلمان انجام می گیرد .

نظرات (0)

پیام سیستم

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.
درخواست نمایندگی
تبلیغات

  نظرسنجی

    

   نظر خود را در مورد مطالب سایت بیان کنید:


    
    
  آمار سایت
  آمار مطالب یک ساعت پیش: 0
  امروز: 0
  کل مطالب: 746
  کل نظرات: 248
  
  آمار بازدید
  بازدید امروز: 399
  بازدید دیروز: 766
  بازدید ماه:19985
  بازدید سال:153153
  بازدید کل:364246
  مشاهده جزئیات آمار
  Reha Amed Arya  |  Create Your Badge

  شرکت رهامد آریا (نمایندگی انحصاری اتوبوک آلمان)

  شرکت رهامد آریا (نمایندگی انحصاری اتوبوک آلمان)

  google
  yahoo
  alexa
  ebook
  Baidu.com
  Wikipedia
  Blogger.com
  Windows Live
  Amazon.com
  eBay
  Bing
  Ask
  استانداری گلستان
  unilateral اتوبوک ارتز ارتز زانو ارتز پا ارتز پیشرفته ارتزهای یک طرفه ارتوپدی فنی بریس بریس پا دست مصنوعی زانو زانوی مصنوعی سمپوزیوم جراحان مغز و اعصاب سوکت پروتز قطعات پروتز مفصل مفصل زانو مفصل هوشمند ویلچیر ویلچیر مخصوص پا مصنوعی پای مصنوعی پروتز پروتز movo پروتز الکتریکی پروتز اندام تحتانی پروتز اندام فوقانی پروتز دست پروتز دست میکل آنجلو پروتز زانو پروتز زیبایی پروتز مدولار پروتز هوشمند پروتز ورزشی پروتز پا پروتز پیشرفته پنجه مصنوعی پنجه کربنی کمربند طبی
  نمایش تمامی تگ ها
  ارتوپدی فنی ، دست مصنوعی ، پا مصنوعی ، قیمت پا مصنوعی ، قیمت دست مصنوعی