عضویت در سایت
Rehameda.com
پربازدیدها
12-02-1395, 12:27
25752
1
15-07-1393, 18:58
12425
3
30-05-1396, 10:37
10124
2
16-07-1393, 10:56
9781
0
» » » » فرسودگی و سائیدگی ستون فقرات

فرسودگی و سائیدگی ستون فقرات

23-04-1394, 17:34
کاربر: ن.س
بازدیدها: 3348
نظرات: 0

 


فرسودگی و سائیدگی ستون فقرات در طولانی مدت اتفاق می افتد. فرسودگی اغلب در ناحیه دیسک بین مهره ای شروع می شود. استرین زیاد و افزایش سن عوامل مهم فرسودگی سگمان (بخش های) مهره ای می باشند.

 

علل:
علل این مشکل عمدتا به سن و فاکتورهای خارجی بستگی دارد. برای مثال افراردی سالیان درازی کارهای فیزیکی سنگین انجام می دهند بیشتر مستعد تغییراتی مشابه به فرسودگی ستون مهره ای می باشد. اولین نشانه های فرسودگی در دیسک بین مهره ای ظاهر می شوند. با توجه به اینکه دیسک های بین مهره ای به طور مستقیم توسط رگ های خونی تغذیه نمی شوند بلکه به طور غیرمستقیم از طریق انتشار تغذیه می شوند.
کاهش ضخامت دیسک بین مهره ای به دنبال فرسودگی منجر به بی ثباتی تدریجی ستون فقرات شده و عملکرد اعصاب ممکن است محدود شود.در ابتدا بدن با تشکیل استخوان های اضافی تلاش می کند سطوح تماس مفصلی را افزایش داده و ثبات ستون فقرات را بهبود بخشد. این تلاش بدن در بیشتر موارد با شکست مواجه شده و منجر به فرسودگی مفاصل کوچک مهره ای می شود. این تغییرات تخریبی منجر به درد و محدودیت عملکرد در بخش های درگیر می شود.

 

علایم:
علایم تخریب ستون مهره ای در طولانی مدت توسعه پیدا کرده و منجر به درد و محدودیت حرکتی می شوند. فرسودگی و به دنبال آن ضخیم شدگی مفاصل ستون مهره ای می توانند در سنین بالاتر منجر به تنگی کانال نخاعی می شودکه منجر به ایجاد علایم عصبی می شود.


درمان:
بسته به شدت عارضه، درمان می تواند محافظه کارانه با فیزیوتراپی و استفاده از وسایل ارتوزی یا عمل جراحی باشد. ارتوزهای ستون فقرات به عنوان درمان غیرجراحی، درد را در ناحیه درگیر رفع کرده و همچنین بعد از عمل جراحی برای حفظ وضعیت ایجاد شده توسط جراحی استفاده می شوند.


نظرات (0)

پیام سیستم

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.
درخواست نمایندگی
تبلیغات

  نظرسنجی

    

   نظر خود را در مورد مطالب سایت بیان کنید:


    
    
  آمار سایت
  آمار مطالب یک ساعت پیش: 0
  امروز: 0
  کل مطالب: 762
  کل نظرات: 68
  
  آمار بازدید
  بازدید امروز: 175
  بازدید دیروز: 227
  بازدید ماه:7954
  بازدید سال:247455
  بازدید کل:735489
  مشاهده جزئیات آمار
  Reha Amed Arya  |  Create Your Badge

  شرکت رهامد آریا (نمایندگی انحصاری اتوبوک آلمان)

  شرکت رهامد آریا (نمایندگی انحصاری اتوبوک آلمان)

  google
  yahoo
  alexa
  ebook
  Baidu.com
  Wikipedia
  Blogger.com
  Windows Live
  Amazon.com
  eBay
  Bing
  Ask
  استانداری گلستان
  C-Leg unilateral اتوبوک ارتز ارتز زانو ارتز پا ارتز پیشرفته ارتزهای یک طرفه ارتوپدی فنی بریس بریس پا دست الکترونیکی دست مصنوعی زانو زانوی مصنوعی سوکت پروتز مفصل مفصل زانو مفصل هوشمند ورزش معلولان ویلچیر ویلچیر مخصوص پا مصنوعی پای مصنوعی پروتز پروتز movo پروتز الکتریکی پروتز اندام تحتانی پروتز اندام فوقانی پروتز دست پروتز دست میکل آنجلو پروتز زانو پروتز مدولار پروتز هوشمند پروتز ورزشی پروتز پا پروتز پیشرفته پنجه مصنوعی پنجه کربنی کمربند طبی
  نمایش تمامی تگ ها
  ارتوپدی فنی ، دست مصنوعی ، پا مصنوعی ، قیمت پا مصنوعی ، قیمت دست مصنوعی