عضویت در سایت
Rehameda.com
پربازدیدها
12-02-1395, 12:27
25752
1
15-07-1393, 18:58
12425
3
30-05-1396, 10:37
10124
2
16-07-1393, 10:56
9781
0

مشکلات زانو

22-04-1394, 19:28
کاربر: ن.س
بازدیدها: 2640
نظرات: 0

 

 

مفصل زانو بزرگترین مفصل در بدن انسان بوده که تحت حداکثر استرین(کشش ) قرار می گیرد. در نتیجه خطر آسیب مفصل زانو قابل توجه می باشد. علل مشکلات زانو عوامل مختلفی می توانند باشند. تعیین علت شکایت بیمار برای درمان مناسب مهم می باشد.


درد حاد زانو:
خون مردگی : ضربه، افتادن منجر به افیوژن (برون ریزی)، معمولا خارج از کپسول مفصلی می شود که این امر باعث تغییر رنگ پوست به رنگ آبی-قرمزمی شود.
استرین به علت بیش اکستنشن بیش از حد: عضلات، رباط ها، کپسول و تاندون های اطراف مفصل درگیر می شوند. علاوه بر افیوژن و درد، افراد مبتلا به این عارضه در طولانی مدت بی ثباتی مفصل زانو را تجربه می کنند.
• پارگی عضلات و تاندون ها: در افراد سالم، آسیب رباط صلیبی تنها به علت وارد آمدن نیروی بیش از حد ایجاد می شود.
پارگی منیسک ها: پارگی منیسک ها غالبا در اثر خم شدن زانو همراه با پیچش اتفاق می افتد. منیسک داخلی بیشتر از منیسک خارجی دچار پارگی می شود. پارگی منیسک علاوه بر ایجاد درد منیسکی و افیوژن خونی مفصل، قطعه جدا شده منیسک در داخل مفصل منجر به اختلال حرکتی و قفل شدن زانو می شود.
پارگی رباط صلیبی: نیروهای برشی شدید منجر به پارگی رباط صلیبی زانو می شود. حرکات، تغییر جهات و نیروهای خارجی که ناگهانی بوده و عضلاتنمی توانند این نیروها را جذب کنند، خطرناک می باشند. در بیشتر موارد رباط صلیبی قدامی دچار پارگی می شود.

 

درد زانوی مزمن:
آرتروز اولیه زانو: این عارضه به تخریب غضروف مفصلی اشاره می کند. از بین رفتن غضروف منجر به کاهش توانایی لغزشی سوطوح می شود که این امر اصطکاک ثابتی را در مفصل ایجاد می کند. به دنبال آن افیوژن مفصلی، درد، قفل شدن زانو، سفتی مفصل و محدود شدن دامنه حرکتی ایجاد می شود.
التهاب مفصل ناشی از بیماری آرتریت روماتوئید: این التهاب که معمولا دارای مراحلی می باشد در اثر حمله سلول های ایمنی به غشای ساینوویال ایجاد می شود. این التهاب نهایتا باعث تخریب بافت های همبند و غضروف مفصلی می شود.
• سندروم درد مفصل بین کشکک و استخوان ران (درد پشت کشکک): این سندروم علت رایج درد در ناحیه قدامی زانو می باشد. این عارضه بیشتر زنان جوان را درگیر می کند و تغییرات ساختاری در غضروف مفصلی ایجاد نمی کند. کشکک به دلایل مکانیکی مختلفی می تواند به سمت بیرون منتقل شود.

 

تشخیص:
• تاریخچه گیری از بیمار توسط پزشک
• تست های تشخیصی
• عکس رادیوگرافی
• MRI
• آرتروسکوپی زانو


درمان:
درمان به علت ایجاد شکایت بستگی دارد.گاها جلوگیری از وارد آمدن استرین زیاد به زانوی آسیب دیده کافی می باشد. بعض مواقع ممکن است پزشک جراحی را ترجیح دهد. بعد از چنین مداخله ای استفاده از ارتوزها و تقویت عضلات با استفاده از فیزیوتراپی مهم می باشد. استفاده از ارتوزها از منجر به برداشتن استرین از روی زانو شده و ثبات مفصل را فراهم می کند و درنتیجه از عمل جرای جلوگیری می کند.ارتزهایی که سبب بهبود این عارضه می شوند شامل Patella Pro, Genu Arexa, Xeletonاست.


نظرات (0)

پیام سیستم

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.
درخواست نمایندگی
تبلیغات

  نظرسنجی

    

   نظر خود را در مورد مطالب سایت بیان کنید:


    
    
  آمار سایت
  آمار مطالب یک ساعت پیش: 0
  امروز: 0
  کل مطالب: 762
  کل نظرات: 68
  
  آمار بازدید
  بازدید امروز: 121
  بازدید دیروز: 227
  بازدید ماه:7900
  بازدید سال:247401
  بازدید کل:735435
  مشاهده جزئیات آمار
  Reha Amed Arya  |  Create Your Badge

  شرکت رهامد آریا (نمایندگی انحصاری اتوبوک آلمان)

  شرکت رهامد آریا (نمایندگی انحصاری اتوبوک آلمان)

  google
  yahoo
  alexa
  ebook
  Baidu.com
  Wikipedia
  Blogger.com
  Windows Live
  Amazon.com
  eBay
  Bing
  Ask
  استانداری گلستان
  C-Leg unilateral اتوبوک ارتز ارتز زانو ارتز پا ارتز پیشرفته ارتزهای یک طرفه ارتوپدی فنی بریس بریس پا دست الکترونیکی دست مصنوعی زانو زانوی مصنوعی سوکت پروتز مفصل مفصل زانو مفصل هوشمند ورزش معلولان ویلچیر ویلچیر مخصوص پا مصنوعی پای مصنوعی پروتز پروتز movo پروتز الکتریکی پروتز اندام تحتانی پروتز اندام فوقانی پروتز دست پروتز دست میکل آنجلو پروتز زانو پروتز مدولار پروتز هوشمند پروتز ورزشی پروتز پا پروتز پیشرفته پنجه مصنوعی پنجه کربنی کمربند طبی
  نمایش تمامی تگ ها
  ارتوپدی فنی ، دست مصنوعی ، پا مصنوعی ، قیمت پا مصنوعی ، قیمت دست مصنوعی