Rehameda.com
پربازدیدها
12-02-1395, 12:27
28821
1
15-07-1393, 18:58
13527
3
30-05-1396, 10:37
11155
2
16-07-1393, 10:56
10860
0

سیسنم تحریک کننده Mygait

20-11-1393, 11:07
کاربر: ن.س
بازدیدها: 5293
نظرات: 0

  به اطلاع میرساند که این سیستم در حال حاضر فقط در شرکت اتوبوک آلمان ساخته میشود و فعلا در مرحله آزمایش است .

 

Mygait عصب فیبولار را در مواقع ضعف دورسی فلکسور ها (بالا آوردن پنجه) فعال می کند .این اتفاق توسط تحریک الکتریکی عملکردی (FES) اتفاق می افتد و پای فرد در زمان مناسب از روی زمین بلند می شود . این کار می تواند راه رفتن را آسان تر کرده و قدرت را به فرد باز گرداند ، چون حرکات طبیعی تر می شوند و فرد باید تمرکز کمتری روی راه رفتن داشته باشد .
فرد می تواند Mygait را با یک دست بپوشد این وسیله برای افرادی که یک سمت بدن آن ها فلج است بسیار مفید است.این محرک سطحی زیر لباس مشخص نیست و فرد می تواند آن را زیر لباس بپوشد .
نگاه دوباره به آینده
برای بسیاری از استفاده کنندگان Mygait الگوهای راه رفتن طبیعی راحت تر میشود .این افراد سریع تر راه میروند و می توانند مسافت بیشتری را طی کنند . تحریک الکتریکی عملکردی (FES) به گونه ای طراحی شده که در هنگام راه رفتن امنیت را برای فرد ایجاد می کند . بیماران اعلام کردند که میتوانند از پله بالا رفته و در سطوح ناهموار راه بروند . اما مهمترین تغییر ایجاد شده این است که دیگر نیازی نیست که بیمار برای برداشتن هر قدم تمرکز کند . پای فرد در لحظه ی مناسب بلند می شود و می تواند به افکار و احساسات دیگر فکر کند .
گسترش سریع
می توان Mygait را به راحتی با یک دست پوشید . قرارگیری دقیق محرک سطحی اندام تحتانی توسط متخصصین رهامدآریا برای شما توضیح داده می شود .
سویچ پاشنه توسط جوراب مخصوصی زیر پاشنه قرار می گیرد .ارتباط بین ساق و پاشنه به صورت بی سیم است و هیچ نیازی به کابل ندارد.


قابلیت تنظیم به صورت مجزا
علاوه بر عضلات دورسی فلکسور ، Mygait می تواند سایر گروه های عضلانی را برای مثال عضلات ساق را نیز تحریک کند . و برای مثال با ایجاد اکستنشن(باز کردن ) زانو یا فلکشن (خم کردن )ران ، امنیت بیشتری را در هنگام راه رفتن ایجاد می کند . متخصصین با استفاده از وسایل مختلف می توانند حرکات اصلی را شناسایی کنند، با این کار می توان شدت یا مدت زمان تحریک را مشخص کرد .
نحوه بلند شدن پا
عناصر طبیعی Mygait ،سویچ پاشنه و تحریک کننده ها هستند. این عناصر با هم کار می کنند تا پا را بلند کنند .
1.سویچ سنسور پاشنه زمان بلند شدن پا فعال می شود.
2.سویچ پاشنه سیگنال رادیویی را به تحریک کننده مخابره می کند .
3.محرک ، سیگنال های الکتریکی را به وسیله ی الکترود ها به عصب می فرستد .
4. سپس پا بلند می شود .
انجام این چهار مرحله برای برداشتن یک قدم بسیار سریع اتفاق می افتد به طوری که نمی توان آن ها را تشخیص داد .سیگنالی که برای بلند کردن پا فرستاده می شود از تحریک کننده سطحی Mygait فرستاده شده نه ار سیستم عصبی مرکزی (CNS) .

نظر فیزیوتراپ ها
استر بروکر فیزیوتراپ و مربی تحریک عصبی آکادمی اتوبوک در وین است.
او بیان کرد که دیدن راه رفتن بیمار با Mygait همیشه لذت بخش است . یکی از فاید Mygait این است که سیمی ندارد و همین موضوع این امکان را به بیمار می دهد تا از پله به راحتی بالا رفته و روی سطوح ناهموار راه برود و این سیستم اجازه می دهد که پا در هنگام راه رفتن حرکت داشته باشد و حرکات مچ محدود نمی شود.
موارد مصرف
سیستم تحریک کننده ، در بیمارانی که افتادگی پنجه پا (drop foot) دارند، دورسی فلکشن مچ (بالا آوردن پنجه پا ) را تسهیل می کند.افتادگی پا به دلایلی از جمله بیماری یا آسیب عصبی حرکتی ایجاد میشود برای مثال سکته ، آسیب مغزی ، مولتیپل اسکلروزیس ، فلج مرکزی یا آسیب ناقص نخاعی .
در طول فاز نوسان (swing ) تحریکات عصبی باعث ایجاد دورسی فلکشن در پای آسیب دیده می شود و در نتیجه الگوی راه رفتن بیمار را تصحیح می کند . سیستم تحریک می تواند آتروفی (تحلیل عضلانی )ایجاد شده در اثر عدم تحرک را کم یا متوقف کند ،همچنین باعث حفظ یا بهبود دامنه حرکتی مفصل و افزایش چرخش خون موضعی می شود.

 

 

 

 


نظرات (0)

پیام سیستم

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.
درخواست نمایندگی
تبلیغات

  نظرسنجی

    

   نظر خود را در مورد مطالب سایت بیان کنید:


    
    
  آمار سایت
  آمار مطالب یک ساعت پیش: 0
  امروز: 0
  کل مطالب: 762
  کل نظرات: 68
  
  آمار بازدید
  بازدید امروز: 35
  بازدید دیروز: 74
  بازدید ماه:4673
  بازدید سال:15554
  بازدید کل:776718
  Reha Amed Arya  |  Create Your Badge

  شرکت رهامد آریا (نمایندگی انحصاری اتوبوک آلمان)

  شرکت رهامد آریا (نمایندگی انحصاری اتوبوک آلمان)

  google
  yahoo
  alexa
  ebook
  Baidu.com
  Wikipedia
  Blogger.com
  Windows Live
  Amazon.com
  eBay
  Bing
  Ask
  استانداری گلستان
  C-Leg unilateral اتوبوک ارتز ارتز زانو ارتز پا ارتز پیشرفته ارتزهای یک طرفه ارتوپدی فنی بریس بریس پا دست الکترونیکی دست مصنوعی زانو زانوی مصنوعی سوکت پروتز مفصل مفصل زانو مفصل هوشمند ورزش معلولان ویلچیر ویلچیر مخصوص پا مصنوعی پای مصنوعی پروتز پروتز movo پروتز الکتریکی پروتز اندام تحتانی پروتز اندام فوقانی پروتز دست پروتز دست میکل آنجلو پروتز زانو پروتز مدولار پروتز هوشمند پروتز ورزشی پروتز پا پروتز پیشرفته پنجه مصنوعی پنجه کربنی کمربند طبی
  نمایش تمامی تگ ها
  ارتوپدی فنی ، دست مصنوعی ، پا مصنوعی ، قیمت پا مصنوعی ، قیمت دست مصنوعی