عضویت در سایت
Rehameda.com
پربازدیدها
12-02-1395, 12:27
24791
1
15-07-1393, 18:58
12153
3
30-05-1396, 10:37
9865
2
16-07-1393, 10:56
9580
0

سیستم تعلیق

19-11-1393, 12:47
کاربر: ن.س
بازدیدها: 3887
نظرات: 1

 

یکی از مهمترین مشکلاتی که افراد قطع عضو اندام تحتانی با آن روبرو هستند تعلیق مناسب سوکت بر روی عضو باقی مانده(استامپ) آنهاست.بعضی از افراد قطع عضو در طول روز ،در هنگام استفاده از پروتز بعلت تغییر حجمی که در استامپ آنها رخ می دهد،دچار مشکل عدم تعلیق سوکت میشوند.شرکت اتوبوک به منظور حل کردن این مشکل ،دو نوع سیستم خلا را طراحی کرده است که یکی از آنها مکانیکی و دیگری الکترونیکی است،که به شرح زیر میباشند:

 

سیستم خلا Harmony P3
تعلیق بهتر پروتز به وسیله ی پمپ خلاء

 

 

 

استفاده کنندگان از پروتز به خوبی می دانند که فیت مناسب پروتز روی عضو باقی مانده چقدر مهم است.هدف حداقل کردن نیروهای وارده به سوکت از قبیل: ضربه ، چرخش ، نیروهای کششی و در نتیجه ایجاد راحتی برای بیمار است .
اولین هدف ، ایجاد تعلیق مناسب بین سوکت و استمپ و کاهش همزمان نوسانات در اطراف عضو می باشد . سیستم خلاء Harmony P3 هر دو کار را انجام می دهد. این سیستم بهترین فیت ممکن را برای عضو باقی مانده با استفاده از پمپ خلاء مکانیکی که با اعمال وزن فعال می شود فراهم می کند.
این مدل از انواع قدیمی کوچک تر، سبک تر و باریک تر طراحی شده و با انواع پوشش های زیبایی سازگار است و میتوان آن را با پاهای پروتزی متنوعی استفاده کرد. پمپ مکانیکی Harmony برای افرادی با درجه حرکت متوسط تا بالا قابل استفاده است . متخصصین ارتوپدی فنی در مرکز رهامدآریا ( نماینده اتوبوک ) خوشحال خواهند شد که با توجه به نیاز شما وسیله ی مناسب را برایتان تجویز کنند.

 

فواید:


1. کاهش خطر فشار های نقطه ای دردناک
2. کنترل حجم استامپ و جلوگیری از تغییرات حجم
3. بهبود گردش خون استامپ و مناسب برای آمپوته های دیابتی یا آنهایی که مبتلا به اختلالات عروقی هستند.
4. بهبود چسبندگی پروتز روی استامپ و افزایش آگاهی از زمین که باعث می شود استفاده کننده این سیستم آنچه که در پنجه پروتزی اتفاق می افتد احساس کند.
5. یک جذب ضربه یکپارچه برخوردها و چرخش ها را هنگام راه رفتن جذب می کند.
6. فراهم آوردن حداکثر ایمنی

 

 

 

 

سیستم خلاE2 Harmony

 


پمپ الکترونیکی ، خلا را درون سوکت پروتز ایجاد می کند.

برخی سیستم های پروتز دریچه ای ، از تکنولوژی خلا در این زمینه استفاده می کنند خلا فعالی که برای مثال توسط پمپ الکترونیک Harmony E2 ایجاد می شود نه تنها تعلیق مناسبی در سوکت ایجاد می کند بلکه نوسانات حجمی عضو باقی مانده را نیز تنظیم می کند. این تغییرات می توانند در مدت زمان یک روز برای استمپ اتفاق بیافتند.
استفاده از پمپ بسیار آسان است . شما به عنوان استفاده کننده می توانید نوع دستی یا الکترونیکی را انتخاب کنید . پمپ Harmony E2 را می توانید در حالی که از پروتز استفاده می کنید نیز شارژ کرده و میتوان به راحتی باتری های AA قابل شارژ آن را نیز عوض کرد . این سیستم تا عمق 3 متر ضد آب است . متخصصین ارتوپدی فنی در مرکز رهامدآریا ( نماینده اتوبوک ) میتوانند اطلاعات بیشتری را در این زمینه در اختیار شما قرار دهند .

 


نظرات (1)
منوچهری 28 مرداد 1394 02:06

سلام.

با تشکر از مطالب مفید و کارآمد شما

دو سوال داشتم

1 - سیستم خلا برای استمپهای زیر زانو آیا از لاینر خاصی باید استفاذه شود و یا با لاینرهای معمولی مانند آلپس هم کارایی دارد؟

2- قیمت؟

سپاسگزارم

  1

پیام سیستم

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.
درخواست نمایندگی
تبلیغات

  نظرسنجی

    

   نظر خود را در مورد مطالب سایت بیان کنید:


    
    
  آمار سایت
  آمار مطالب یک ساعت پیش: 0
  امروز: 0
  کل مطالب: 762
  کل نظرات: 68
  
  آمار بازدید
  بازدید امروز: 238
  بازدید دیروز: 276
  بازدید ماه:7303
  بازدید سال:221362
  بازدید کل:709396
  مشاهده جزئیات آمار
  Reha Amed Arya  |  Create Your Badge

  شرکت رهامد آریا (نمایندگی انحصاری اتوبوک آلمان)

  شرکت رهامد آریا (نمایندگی انحصاری اتوبوک آلمان)

  google
  yahoo
  alexa
  ebook
  Baidu.com
  Wikipedia
  Blogger.com
  Windows Live
  Amazon.com
  eBay
  Bing
  Ask
  استانداری گلستان
  C-Leg unilateral اتوبوک ارتز ارتز زانو ارتز پا ارتز پیشرفته ارتزهای یک طرفه ارتوپدی فنی بریس بریس پا دست الکترونیکی دست مصنوعی زانو زانوی مصنوعی سوکت پروتز مفصل مفصل زانو مفصل هوشمند ورزش معلولان ویلچیر ویلچیر مخصوص پا مصنوعی پای مصنوعی پروتز پروتز movo پروتز الکتریکی پروتز اندام تحتانی پروتز اندام فوقانی پروتز دست پروتز دست میکل آنجلو پروتز زانو پروتز مدولار پروتز هوشمند پروتز ورزشی پروتز پا پروتز پیشرفته پنجه مصنوعی پنجه کربنی کمربند طبی
  نمایش تمامی تگ ها
  ارتوپدی فنی ، دست مصنوعی ، پا مصنوعی ، قیمت پا مصنوعی ، قیمت دست مصنوعی