Rehameda.com
پربازدیدها
12-02-1395, 12:27
27147
1
15-07-1393, 18:58
12933
3
30-05-1396, 10:37
10594
2
16-07-1393, 10:56
10286
0

جدید ترین پای پروتزی هوشمند Genium

11-11-1393, 16:16
کاربر: ن.س
بازدیدها: 21159
نظرات: 12

 

 

پروتز پای میکروپرسسور دار (Genium )گنیوم یکی از بی نظیرترین تکنولوژیهای جدید شرکت اتوبوک برای افراد قطع عضو بالای زانو می باشد.با این پروتز شما به راحتی می توانید بی وقفه کارهایتان را انجام دهید بدون اینکه در راه رفتنتان کوچکترین مشکلی بوجود بیاید.اگر در زندگی فرد فعالی هستید این سیستم به نیازهای شما پاسخ می دهد.زانوی میکروپرسسو دار موجود در این پروتز به شما اجازه می دهد که با نیرو و قدرت خودتان به راحتی از پله بالا روید.با این سیستم شما در راه رفتن بیشترین انعطاف را دارید و شما در حالی که ایستاده اید به بالاترین درجه آرامش و ریلکسی می رسید و انرژی تان را ذخیره می نمایید و فشار را از روی پای مقابلتان حتی در سطوح ناهموار بر می دارید.

زمانی که شما با پایتان به زمین ضربه می زنید ،زانو انعطاف پیدا می کند. سیستم گنیوم میتواندحرکات جلو و عقب را تشخیص دهد و بالاترین امنیت را در زمان عقب رفتن برای فرد مهیا کند.

گرد و خاک بر عملکرد این سیستم لطمه ای وارد نمی کند و از همه مهمتر اینکه ضد آب است و از نفوذ آب جلوگیری می کند.این پروتز با استاندارهای ipx آزمایش شده و مورد تایید قرار گرفته .و دارای 5 نوع حالت مختلف است که کاملا قابل کنترل بوده .پنجه triton مناسب با سیستم گنیوم است بدلیل اینکه از کربن فایبر سبک تشکیل شده است .

این زانوی میکرو پرسسوری دارای ریموت کنترل میباشد وباتری آن تا 5 روز شارژ است بعلاوه اینکه این شارژر از طریق یک مگنت به پشت زانو متصل میشود. وسایلی که باید همرا ه با این سیستم استفاده کرد شامل 4r57،محافظت کننده گنیوم ،محافظت کننده کربن برای گنیوم است.

 

 

 با ایجادسیستم OPG ( بهینه سازی فیزیولوژیکی راه رفتن ) ، Genium باعث ایجاد الگوی عملکرد طبیعی ، همراه با جزئیات بیشتری شده است
به محض برخورد پاشنه مفصل زانو به آرامی خم شده در نتیجه پای پروتزی با سرعت بیشتری در تماس با زمین قرار می گیرد ( عملکرد PreFlex) . ادامه ی خم شدن زانو با توجه به نیروهای وارد شده به پروتز به صورت الکتریکی کنترل می شود .( کنترل قابل انطباق بازده ).
هر دو عامل باعث کاهش نیروی عکس العمل زمین شده و احتمال افتادن و ایجاد مشکلات ارتوپدی را کاهش می دهند . میزان انرژی مصرف شده برای راه رفتن ، بالا و پایین رفتن ، حرکت روی سطوح ناهموار به طور چشمگیری کاهش یافته است . کنترل ثبات داینامیک (DSC) باعث انطباق سیستم با شرایط حرکتی مختلف می شود . DSC زمان مناسب، برای تغییر فاز از راه رفتن به نوسان را می سنجد . فرآیند تغییر فاز در این سیستم بهبود یافته و فرد می تواند حرکاتی مثل پریدن و برعکس راه رفتن را به راحتی انجام دهد . کنترل فاز نوسان تطابقی ، حرکت پاندولی اندام تحتانی را مستقل از سرعت راه رفتن ، طول قدم ها ، لباس یا کفشی که فرد پوشیده تنظیم می کند .
Genium به فرد اجازه می دهد که قدم به قدم از پله ها بالا برود . موانع و خطرهایی که فرد در طول روز با آن ها مواجه می شود، با استفاده از این سیستم به خوبی قابل کنترل هستند .

 

 


نرم افزار قابل تنظیم X-soft نیروهای وارد شده به پروتز را تجزیه و تحلیل کرده و اجزای پروتز را را تنظیم می کند و حالت خاصی را به فرد پیشنهاد می دهد . از زمانی که کارشناسان متوجه شدند راستا و اتصال سوکت تاثیر زیادی روی عملکرد پروتز دارد ،ساخت این سیستم باعث ایجاد تغییر چشمگیری در پروتزها شده است . مصرف کننده ها از سایر فواید مرتبط با زندگی روزانه از جمله شارژ القایی پروتز ، ریموت کنترل ، پنج حالت قابل تنظیم و قابلیت نگهداری شارژ تا پنج روز نیز برخوردارند.

 

 

چه افرادی می توانند Genium را بپوشند ؟
افرادی با قطع عضو از زانو یا بالاتر با حداکثر وزن 150 کیلوگرم می توانند از این پروتز استفاده کنند . این پروتز برای افراد پر تحرک یا افرادی که در سطح متوسط فعالیت دارند و برای استفاده در محیط کار و انجام کارهای روزانه مناسب است .
مزایای اصلی Genium برای مصرف کننده چیست ؟
Genium قابلیت ایجاد الگوی راه رفتن طبیعی را دارد . این ویژگی باعث ایجاد حالت طبیعی در بدن و محافظت از سیستم حرکتی کل بدن می شود و از ایجاد کشیدگی در یک سمت بدن جلوگیری می کند . Genium اولین سیستم پای پروتزی است که بالا رفتن از پله ها را ممکن می سازد . برای برداشتن قدم های کوتاه یا عبور از موانع کوچک و سایر محدودیت های موجود ، فرد می تواند از پای پروتزی به عنوان پای جلویی استفاه کند . عملکرد ایستادن هوشمند کمک می کند که فرد به راحتی در سطوح ناهموار بایستد . با توجه به عملکرد هوشمندانه ی این پروتز فرد می تواند به طور مستقیم راه برود و با توجه به نیاز های فردی به طور طبیعی آن را کنترل کند . دیگر فرد نیازی به فکر کردن درباره ی الگوهای حرکتی ندارد .
چه کسی Genium را مطابق بدن فرد تنظیم می کند ؟
تنظیم Genium توسط افراد متخصص در مراکز مشخص شده انجام می شود . تجربه های بدست آمده در پروتز های بالای زانو به خصوص تمرین با ابزار فنی شرکت های پزشکی نشان می دهند که Genium باید به خوبی روی بدن فرد تنظیم شود. هدف از تنظیم پروتز ،برگرداندن حداکثر حرکت و استقلال به فرد ناتوان است .
آیا می توان Genium را روی افراد تست کرد ؟
کارشناس ، ابتدا اطلاعاتی را درباره ی استفاده از پروتز و اتفاقاتی که در چند هفته ی اول استفاده برای فرد رخ می دهد را در اختیار او قرار می دهد . متخصصین رهامدآریا با چک کردن مرتب پروتز ، فرد را در این مرحله به طور تخصصی پشتیبانی می کنند .
چه مدت زمان برای یادگیری نحوه ی استفاده از Genium لازم است ؟
مدت زمان یادگیری در افراد با توجه به نیازهایشان متفاوت است . بعضی افراد می توانند در روزهای اول از پله بالا بروند، اما بعضی افراد ،نیاز به تمرین به مدت چند روز یا چند هفته دارند. متخصصین رهامدآریا با استفاده از تمرینات خاص به فرد کمک می کنند تا هر چه سریع تر بتواند به طور مستقل فعالیت های خود را انجام بدهد .
تفاوت بین Genium و C-Leg چیست ؟
اتوبوک نزدیک به 15 سال است که C-Leg را به بیماران تجویز کرده . بعد از این مدت، سیستم پاهای پروتزی مکاترونیک همچنان در معرض توجه قرار دارند . C-Leg و Genium از نظر عملکرد برای گروه های هدف مختلفی طراحی شده اند .
چطور می توان اطلاعات بیشتری درباره ی Genium بدست آورد ؟
استفاده کنندگان ، درمانگران و کارشناسان ارتوپدی فنی می توانند با مراجعه به سایت http://rehameda.com اطلاعات بیشتری را در این زمینه بدست آورند .

اجزای سیستم پروتزی Genium به شرح زیر است:
آداپتور پیرامید :آداپتور پیرامید Genium را به سوکت متصل می کند .

سیلندر هیدرولیک : سیلندر هیدرولیک Genium را کنترل می کند همچنین باعث ایجاد مقاومت در فاز راه رفتن و فاز نوسان می شود .
بلوتوث: تکنولوژیک بلوتوث باعث ایجاد رابطه مستقیم به جلو با مفصل می شود .
باتری و اجزای الکترونیک : در Genium باتری و قطعات الکترونیک نزدیک هم هستند و توسط فریم محافظت می شوند . میکروپروسسورها تمام اندازه ها و روند کنترل را تجزیه و تحلیل می کنند .
شارژ القایی : شارژر القایی توسط مگنت به پشت مفصل زانو متصل شده است . با استفاده از این تکنولوژی می توان از روی لباس یا ابر زیبایی باتری را شارژ کرد .
ژیروسکوپ ، سنسور شتاب دهنده و سنسور زاویه : ژیروسکوپ و سنسور شتاب دهنده میزان شتاب و موقعیت Genium در فضا را مشخص می کنند . سنسور زاویه ، زاویه ی خم شدن مفصل و سرعت خم شدن مفصل را تخمین می زند .
سنسور حرکت زانو : سنسور لحظه ای زانو اطلاعاتی درباره ی محل زانو و نیروی وارد شده به پروتز را جمع آوری می کند .
فریم فیبر کربن : برای مقابله با فشار وارد شده طراحی شده و از مواد سبک ، محکم و با کیفیت ساخته شده است .
لوله آداپتور AXON : سایر سنسور ها ،درون لوله آداپتور قرار دارند . این سنسور ها محل مچ و نیروهای عمودی وارد بر آن را اندازه می گیرند . اطلاعات سنسور باعث ایجاد الگوی راه رفتن طبیعی می شوند.

 

 • ضمنا اعلام میگردد تکنولوژی ساخت پروتز با مفصل Genium در حال حاضر فقط در شرکت اتوبوک آلمان انجام می گیرد .

 


نظرات (12)
پارسا رحیمی 6 بهمن 1394 02:31
با عرض سلام و خسته نباشید می خواستم ببینم با این نوع پا میشه کوهنوردی کرد در جاههای ناهموار توشیب کار دهی داره و لطف کنید قیمت رو بگین ببینم ما فقیرا هم میتونیم از این نوع پروتز استفاده کنیم یا اکتفا کنیم به همون پروتزهای سی سال پیش

با عرض سلام و خسته نباشید می خواستم ببینم با این نوع پا میشه کوهنوردی کرد در جاههای ناهموار توشیب کار دهی داره و لطف کنید قیمت رو بگین ببینم ما فقیرا هم میتونیم از این نوع پروتز استفاده کنیم یا اکتفا کنیم به همون پروتزهای سی سال پیش84009 090362.

 

  1
هیوا 11 فروردین 1395 12:02

سلام و خسته نباشید

من از پروتز کانادین استفاده می کنم دو سوال خدمتتون داشتم:

1-تو این پروتز که نیروی انقالی از کمر شروع میشه آیا از مفاصلی که دارای سیستم میکروپرسسور دارند نقشی در راه رفتن داند و اگه دارند چقدر در راه رفتن تاثیر گذارند.؟

2-مفاصل ایده آل پیشنهادی شما برای این پروتز از جمله Hip & Knee & Ankl چیه ؟

  2
نصرت اله خسروی 19 مرداد 1395 12:49
سلام
بنده قطع بلای زانو هستم از مفصل 3R92 استفاده می کنم . این نوع مفصل قسمتش چنده ؟ اگر امکان داره با تلگرام تصویر و فیلم از مددجویان که استفاده می‌کنند بفرستید .
در ضمن آدرس و شماره تلفنتان بفرستین .
شماره 09036939491 .باتشکر خسروی
  3
علیرضا منافی 2 شهریور 1395 11:13

با سلام من برای مادرم می خواستم میشه قیمتش رو بفرمایین

  4
Aliyawar hoshmand 21 شهریور 1395 19:00
پایم اززانو بالا قطع است تاسال2000 میلاد ی ازپای مصنوعی صلیب سرخ جهانی مقیم افغانستان شهرکابل استفاده میکردم وبعد به اینکه ملیتم هزاره بود طالبان مرا گرفتن درزندان برده خیلی مرا شکنجه ومورد لت و کوب قراردادند ازآن به بعد پایم درد دارد وبعضی اوقات سیخ میزند من میتوانم از این پای مصنوعی استفاده کنم وازکجا ازکدام کشور دریافت کنم ممنون
  5
حمید 1 مهر 1395 10:32
باسلام واحترام خدمت عزیزان در شرکت آریامد وزن من ۱۲۰کیلوگرم هست وتحرک زیادی دادم و پای چپم ازروی زانو قطع شده خواستم هزینه ساخت ومدت زمانی که طول میکشه تا پروتز برام ساخته شود بفرمایید؟ باتشکر فراوان
  6
lمهرداد 23 مهر 1395 08:36

با سلام خدمت شما من تازه متوجه این شرکت شدم و نمی دونم ایا هنوز شما در زمینه پای مصنوعی کار می کنید یا نه . برادر من دو سال پیش توی تصادف یک پایش را از دست داده از اون موقع خیلی نا امید است از پای مصنوعی که استفاده میکنه اصلا راضی نیست نمی دونم ایا شما می تونید بهش کمکی بکنید یا نه . اون پایی می خواد که تحرک بیشتری بهش بده بتونه بدود و مثل قبل کار بکند  من نمی دونم چه پایی براش مناسبه . لطفا کمکم کنید . متشکرم

  7
اميد 26 مهر 1395 02:29
سلام لطفا جهت سفارش راهنمايي كنيد كجا بايد بيايم برا سفارش
  8
forina pure 27 مهر 1395 08:15
  9
پژمان حیدری 7 آبان 1395 23:50
باسلام،ازاینکه به عزیزان قطع عضو امید میدید ممنونم،لطفا درصورت امکان هزینه و نحوه پذیرش را برای دوستان تشریح نمایید،واینکه آیا با سازمان بنیاد شهید قرارداد دارید یا خیر؟ باتشکر
  10

پیام سیستم

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.
درخواست نمایندگی
تبلیغات

  نظرسنجی

    

   نظر خود را در مورد مطالب سایت بیان کنید:


    
    
  آمار سایت
  آمار مطالب یک ساعت پیش: 0
  امروز: 0
  کل مطالب: 762
  کل نظرات: 68
  
  آمار بازدید
  بازدید امروز: 102
  بازدید دیروز: 80
  بازدید ماه:4621
  بازدید سال:272738
  بازدید کل:760772
  Reha Amed Arya  |  Create Your Badge

  شرکت رهامد آریا (نمایندگی انحصاری اتوبوک آلمان)

  شرکت رهامد آریا (نمایندگی انحصاری اتوبوک آلمان)

  google
  yahoo
  alexa
  ebook
  Baidu.com
  Wikipedia
  Blogger.com
  Windows Live
  Amazon.com
  eBay
  Bing
  Ask
  استانداری گلستان
  C-Leg unilateral اتوبوک ارتز ارتز زانو ارتز پا ارتز پیشرفته ارتزهای یک طرفه ارتوپدی فنی بریس بریس پا دست مصنوعی زانو زانوی مصنوعی سوکت پروتز مفصل مفصل زانو مفصل هوشمند ورزش معلولان ویلچیر ویلچیر مخصوص پا مصنوعی پای مصنوعی پروتز پروتز movo پروتز الکتریکی پروتز اندام تحتانی پروتز اندام فوقانی پروتز دست پروتز دست میکل آنجلو پروتز زانو پروتز مدولار پروتز هوشمند پروتز ورزشی پروتز پا پروتز پیشرفته پنجه مصنوعی پنجه پروتزی پنجه کربنی کمربند طبی
  نمایش تمامی تگ ها
  ارتوپدی فنی ، دست مصنوعی ، پا مصنوعی ، قیمت پا مصنوعی ، قیمت دست مصنوعی